Gymnastické kruhy-dřevěné nebo kovové?

Chceš svůj trénink posunout a dát mu nový rozměr? Hrazda a bradla Tě baví, ale chceš zkusit něco jiného? Pak jsou tady gymnastické kruhy!

Kruhy visí a to mění celou situaci, jiné těžiště pohybu a zvýšená nestabilita, to ale každý ví, a proto se chceme zaměřit na materiál, z něhož mohou být vyrobeny. A ano, opomíjíme plast, protože plastové gymnastické kruhy snad nikdo nemůže myslet vážně, to fakt radši betonové.


Základními materiály jsou dřevo a kov. Oba mají své výhody i nevýhody.

Dřevěné kruhy nejsou lakované, z jasného důvodu - aby byl úchop co nejstabilnější. Všechna pro však mají i svá proti. Nelakované dřevo je náchylnější na poškození, a to zejména v zimním období. Ale úchop bude vždy lepší než na kovových. Ty jsou v komaxitu, práškovém laku, vytrvzeném v teplotě nad 150 °C, díky tomu můžou viset na mraze třeba celou zimu, pokud je máš na chalupě. Ale zase jsou kluzké, takže se bez magnezka neobejdeš. Ale to Ti pomůže i na dřevěných.


Kovové kruhy nerozbiješ, ale jsou těžší, a na cesty se hodí spíš dřevěné. Do fitka se hodí oba druhy, v podstatě i domů. Jde taky o to, co se Ti více líbí, proto máme v nabídce i kovovou alternativu.


Dřevěná klasika je nesmrtelná, kovová je dobrou alternativou do extrémních podmínek.

Tak si vyber a nebo měj dřevo i kov!